Kodulaen - mis on kodulaen?

Kodulaen on laen, mille väljastab eelkõige laenuasutus ning mis on mõeldud kodu (näiteks maja, korteri, kinnistu) soetamiseks. Enamasti jääb tagatiseks kinnistu või maja mis laenuga soetatakse. Kodulaenu antakse kinnisvara tagatisel.

Kodulaenu tingimused

Kodulaenutingimused, nagu teistegi laenutoodete puhul erinevad teineteisest eelkõige tagasimakse perioodi poolest. Kodulaenu tagasimakseperioodid on kümnetes aastates ja tihti näiteks 30-40 aastat.

Kodulaenu intressid erinevad erinevate laenupakkujate juures. Seepärast tasub vaadata näiteks Financer.com kodulaenudest tehtud ülevaadet.

Kodulaen vs hüpoteeklaen

Kuigi, tegu on väga sarnaste laenutoodetega, mis võib tihti laenuvõtjat segadusse ajada, on nende peamine vahe laenude erinev sihtotstarve:

Kodulaen - Mõeldud kodu soetamiseks või selle renoveerimiseks (või muud parandustööd). Ehk laen on mõeldud, kulutamiseks teie kodule.

Hüpoteeklaen - Pole sätestatud, mille jaoks täpselt hüpoteeklaen mõeldud on. Ehk seda võib kulutada oma tahtmise järgi. Soovi korral võite raha ka lihtsalt "laiaks lüüa". Mis pole muidugi soovitatav! Eriti kuna, te olete kinnisvara tagatiseks jätnud:).

Millised on parimad kodulaenupakkumised?

Parimad kodulaenupakkumised leiate Laenuvõrdlusportaalist.

Lisaks võite lugeda ka laenulepingute kohta, samuti huvi korral lugege ülevaadet väikelaenudest.

Parimadkiirlaenud.ee on tehtud puhtalt informatiivse eesmärgiga. Me ei tegele laenuandmisega ja paneme teile südamele, et ennem laenu võtmist tutvuge hoolikalt laenutingimustega ja vajadusel küsige abi teadjamatelt.

Lisainformatsiooni laenu võtmise ABC kohta lugege SIIT

Parimadkiirlaenud.ee - sisu on uuendamisel