Ärilaen

Ärilaenud erivad teistest laenutüüpidest märgatavalt. Ärilaenud on mõeldud ettevõtetele. Kuigi, laenutootena pole ärilaenud teabmis kaua Eesti turul olnud, siis on need ettevõtjate seas üsna populaarsed. Ärilaenu iseloomustavad kiire taotlusprotsess, pigem paindlikum tagasimaksegraafik ning mõistlikud intressid.

Ärilaen - milliseid ärilaene väljastatakse?

Kui kodulaenu saab näiteks kinnisvara tagatisel ja kodu renoveerimise, soetamise või uuendamise tarbeks siis ärilaen isenesest jaguneb mitmeks erinevaks tüübiks, olenevalt mis on laenuvõtja eesmärk (laenu sihtotstarve) jms.

Ärilaenu saab taotleda:

Hüpoteeklaen mis väljastatakse samadel, või peaaegu samadel tingimustel nagu eraettevõtjatelegi hüpoteeklaenu andes. Ainukese erinevusega, et laenuvõtjaks on juriidiline isik (ettevõte). Ehk Hüpoteeklaenu ettevõtjale antakse vaid kinnisvara tagatisel.

Arvelduslaenu kutsutakse ka arvelduskrediitiks, mis nagu nimigi ütleb, on mõeldud pigem lühiajalismalt, kui on tekkinud otsene vajadus kiiresti eelarves "auke lappida", ehk on tekkinud ootamatuid väljaminekuid jms. Tihti nagu faktooringu puhul kasutatakse arvelduslaenu, et korrigeerida teiste ettevõtete või FIE'de maksmata (viivitatud) arvetest tulenevat eelarvepuudujääki.

Stardilaen - Stardilaenu taotletakse pigem suuremate pankade juurest ning stardilaenu otstarve on aidata alustaval ettevõttel tegevust alustada. Laenu saamine eeldab ka veenva äriplaani olemasolu ning enamasti ka mingisuguse tagatise, või käenduse olemasolu.

Investeerimislaen on pikaajalisem (ning nt ka suuremahulisem) laen mida ettevõtted kasutavad, et võimendada ettevõtte kasvu. St investeerides näiteks kinnisvarasse, meeskonna laienemisse või tehnoloogiasse. Investeerimislaenu võetakse kümneteks aastateks. Investeerimislaenu antakse tavaliselt kinnisvara tagatisel.

Liisingud ettevõtetele on vaat et täpselt samad nagu eraisikutele. Ettevõtete seas on populaarne ka liisida erinevaid seadmeid, mitte vaid autosid nagu enamus eraisikute puhul. Liising isenesest on printsiibilt lihtne. Ettevõttele antakse kasutada seade X perioodiks X fikseeritud kuutasu eest ning liisinguperioodi lõppedes on ettevõttel võimalik see toode (jääksumma) endale osta, makstes ülejäänud summa, mida liisinguperioodi jooksul tasuda ei jõutud.

Faktooring on olnud üle Euroopa suhteliselt populaarne juba pikka aega. Eestis on faktooringu teenus pigem uus. Faktooring on teenus, kus nö müüakse arved faktooringupakkujale, kes siis ise hoolitseb selle eest, et saada raha arve esitanud isikult (era või juriidiline) tagasi. Faktooring on hea just sektorites, kus on risk, et arve jääb tasumata suurem.

On ka väiksemaid või spetsiifilisemaid laenutüüpe, mida siia tabelisse ei mahtunud. Kui teil on erisoove, siis soovitame küsida laenupakkujalt otse, kas teie vajadusele on neil midagi sobivat pakkuda. Tihti sobitatakse, või kombineeritakse erinevate (äri)laenude omadeused ühte laenupaketti. Laenud kinnisvara tagatisel on laenuandjale pea alati kasumlik tehing ning seetõttu on ka ärilaenu pakkujad valmis tulema teile vastu, juhul kui te täidate nende poolt soovitud kriteeriume.

Parimad ärilaenupakkumised

Kuna ärilaenumaailmas on palju tegijaid, vääriks see omaette peatükki, selle töö on juba financer.com hästi teinud, seepärast soovitame lugeda nende ülevaadet ärilaenudest nende kodulehelt.

Reeglina väljastatakse ärilaene üldiselt siiski kinnisvara tagatisel.

Parimadkiirlaenud.ee on tehtud puhtalt informatiivse eesmärgiga. Me ei tegele laenuandmisega ja paneme teile südamele, et ennem laenu võtmist tutvuge hoolikalt laenutingimustega ja vajadusel küsige abi oma ala ekspertidelt.

Lisainformatsiooni laenu võtmise kohta saate lugeda laenuvõtmine.ee leheküljelt.

Parimadkiirlaenud.ee - sisu on uuendamisel